آشنایی و خرید انواع بلبرینگ توربین های دندانپزشکی

همان طور که مستحضر هستید بلبرینگ ها در توربین های دندانپزشکی نقش اساسی را ایفا کرده و در صورت نبود و یا معیوب شدن کارکرد کل دستگاه دچار اختلال می شود. توربین ها به دو دسته بلبرینگی و lessbearing بدون بلبرینگ تقسیم بندی می شوند. توربین هایی که بلبرینگ ندارند قیمت بالاتری داشته و خرابی بسیار کم تری نیز دارد. این نوع توربین ها معمولا از برند های سوئیسی و اتریشی بوده که شرکت های بسیار اندکی در ایران این نوع توربین ها را وارد می کنند. قابل ذکر است که این نوع توربین ها نیاز به روغنکاری نداشته و روی فشار حدود 5 بار کار می کنند. در مجموع شرکت های مختلف با توجه به طراحی فنی خود از سایز و مدل های مختلف بلبرینگ استفاده می کنند.

بلبرینگ NSK ای توربین های دندانپزشکی

شرکت NSK با تولید یکی از با کیفیت ترین توربین ها و بلبرینگ های HIGHSPEED نام خود را در این صنعت جاودانه کرده به صورتی که بلبرینگی که هم سایز بلبرینگ های توربین NSK است بلبرینگ NSK ای شناخته و به اصطلاح در بازار گفته می شود. اغلب توربین های چینی و ژاپنی دارای بلبرینگی هایی با همین سایز هستند. برند هایی مانند کوکسو، گلدنت، بینگ، اپل دنتال، کوروکو، EXP، راینو و غیره دارای همین سایز بلبرینگ هستند. البته قابل ذکر است که این سایز بلبرینگ در کیفیت های مختلف در بازار موجود بوده که با توجه به کیفیت قیمت و تایم لایف آن متفاوت خواهد بود.

بلبرینگ NSK ای توربین های دندانپزشکی

بلبرینگ NSK ای توربین های دندانپزشکی

بلبرینگ ترند Trend توربین های دندانپزشکی

برخی توربین ها طراحی فنی و ظاهری هد آن ها از طول بیشتری بر خوردار بوده و در مجموع شفت بلند تری نسبت به دیگر توربین ها دارند. معمولا این توربین ها از بلبرینگی های با قطر داخل و خارجی یکسان با بلبرینگ های nsk ایی ساخته شده اند با این تفاوت که ضخامتشان کمی بیشتر از بلبرینگ های nsk ای می باشد. قابل ذکر است که کارخانه بلبرینگ سازی PDB بهترین بلبرینگ ها را در این سایز ساخته و به سرتاسر دنیا صادر می کند.

بلبرینگ ترند Trend توربین های دندانپزشکی

بلبرینگ ترند Trend توربین های دندانپزشکی

بلبرینگ KAVO توربین های دندانپزشکی

شرکت آلمانی کاوو با تولید تجهیزات دندانپزشکی مانند اینسترومنت های دندانپزشکی سهم بزرکی از بازار توربین های دندانپزشکی دنیا را از آن خود کرده. با توجه به این که بلبرینگ های استفاده شده در این توربین آلمانی بوده، تایم لایف بسیار بالایی را از خود نشان می دهند. از لحاظ ظاهر بلبرینگ های KAVO ای کمی متفاوت با دیگر بلبرینگ ها بوده و از منظر قیمت نیز متفاوت خواهد بود.

بلبرینگ KAVO توربین های دندانپزشکی

بلبرینگ KAVO توربین های دندانپزشکی

بلبرینگ W&H ای مدل RC توربین های دندانپزشکی

توربین های دبلو اند اچ ساخت کشور اتریش بوده و از کیفیت بالایی برخوردار خواهند بود. همان طور که مستحضر هستید یکی از با کیفیت ترین بلبرینگ های دنیا برند SKF بوده که ساخت کشور اتریش می باشد. توربین های اتریشی W&H دارای بلبرینگ های خاصی بوده که اورینگ آن ها روی بلبرینگ قرار می گیرد و تایم لایف بسیار بالایی را از خود به نمایش می گذارند. قیمت تعمیرات توربین های W&H با توجه به اینکه قطعات خاصی دارند، متفاوت بوده و با توجه به کیفیت و قیمت قطعات متغیر خواهد بود.

بلبرینگ W&H ای مدل RC توربین های دندانپزشکی

بلبرینگ W&H ای مدل RC توربین های دندانپزشکی

بالا بردن عمر مفید بلبرینگ توربین های دندانپزشکی

طول عمر و سلامت بلبرینگ توربین ها به چند عامل بستگی داد که عبارتند از:

  • نحوه روغنکاری و زمان روغنکاری که می بایست قبل و بعد از اتوکلاو در ابتدا و انتهای یک روز کاری و پس از هر بیمار روغنکاری انجام شود.
  • کیفیت روغن استفاده شده که یکی از موثر ترین عامل ها در سالم ماندن توربین ها می باشد، در صورتی که روغن روانکاری ایده آل را نداشته باشد، روغنکاری بی فایده بوده و تاثیر مثبتی بر توربین نخواهد گذاشت.
  • میزان فشار هوای ورودی بر توربین که حداکثر در توربنی های بلبرینگی می بایست 2.5 بار باشد چون بلبرینگ ها طراحی شده برای چرخش تا حداکثر 350.000 دور بر دقیقه بوده و با بالا بردن فشار بلبرینگ چرخش بیش از حد کرده که موجب معیوب شدن زود تر از موعد آن خواهد شد.
  • استفاده از فرز های نا سالم و لنگ می توانند تاثیر مخربی بر بلبرینگ ها گذاشته و در کم ترین زمان ممکن بلبرینگ توربین های دندانپزشکی را معیوب کنند. بنابراین فرز سالم می تواند تایم لایف بلبرینگ ها را نیز بالا تر ببرد.

قابل توجه همکاران و تکنسین های گران قدر در صورت نیاز به خرید بلبرینگ توربین های دندانپزشکی با کیفیت بالا و یا تعمیرات تخصصی توربین دندانپزشکی می توانند از طریق شماره پشتیبانی وب سایت با توربین باز در ارتباط بوده و خدمات تخصصی مهندسی پزشکی را دریافت نمایند.