نقش اورینگ ها در توربین های دندانپزشکی

توربین های دندانپزشکی با توجه به کاربردی که دایند و همین طور نحوه عملکرد آن ها که چرخش حدود 350.000  دور در هر دقیقه است مستعد لرزش، حرکت ورتیکالی VERTICALLY ، نویز، offcente بودن قطعات و آب بندی نبودن قطعات خود هستند. بنابراین مهندسین پزشکی و مکانیک می بایست سازوکاری ایجاد کرده که موجب جلوگیری از این حرکات و رفتار ها می شد. مهندسین نیاز به عایق هایی داشتند که توانایی تحمل دمای 134 درجه اتوکلاو  را داشته که دائما در حال ارتعاش و زیر فشار باشند.

نقش اورینگ ها در توربین های دندانپزشکی

نقش اورینگ ها در توربین های دندانپزشکی

اورینگ ها و کاربرد مختلف آن ها در توربین های دندانپزشکی

اورینگ ها در صنایع مختلفی به عنوان عایق های مختلف استفاده می شوند. برای مثال اورینگی با گرید medical  به منظور استفاده در تجهیزاتی که ارتباط مستقیم با بدن بیمار دارند کاربرد های فراوانی دارند. در صنایع دندانپزشکی و در تولید توربین ها از اورینگ هایی استفاده شده که توانایی تحمل دمای 134 درجه اتوکلاو و خاصیت اسیدی بودن مواد ضد عفونی را داشته باشد. در توربین های دندانپزشکی اورینگ ها به منظور نگه داشتن ایده آل بلبرینگ ها و جلوگیری از ارتعاش آن ها در هنگام حرکت کاربرد دارد. از طرفی در توربین هایی که سامانه پاشش آب آن ها به صورت 3 کاناله است، اورینگی حلقه پاشش آب از داخل را عایق کرده تا آب به داخل هد (بخشی که کاتریج قرار دارد) نفوذ نکند.

اورینگ و واشر توربین دندانپزشکی

اورینگ و واشر توربین دندانپزشکی

جایگاه اورینگ در توربین های دندانپزشکی

اولین و مهمترین جایگاهی که اورینگ (واشر) در توربین دندانپزشکی دارد، انتهای دستگاه و به منظور آب بندی کردن لوله آب و هوای دستگاه می باشد. در صورتی که این اورینگ (به اصطلاح واشر) آسیب ببیند توربین از انتهای خود دچار نشت آب و هوا خواهد شد و چرخش خود را از حالت ایده آل از دست می دهد. همان طور که در پاراگراف بالا ذکر شد یکی دیگر از کاربرد های اورینگ در توربین دندانپزشکی نگه داشتن صحیح و مرکزی بلبرینگ ها می باشد که کمک شایانی به صحیح و بدون ارتعاش چرخیدن بلبرینگ و کاتریج خواهد کرد.

هنگامی که درب پشت توربین را باز می کنید در داخل درب جایی که بلبرینگ به اصطلاح در دل درب قرار گرفته یک لایه نازک لاستیکی مشاهده می کنید . با خارج کردن آن اورینگ دربی توربین نمایان شده، در صورتی که این اورینگ خشک شده باشد و توانایی نگه داشتن صحیح بلبرینگ را نداشته باشد می بایست با اورینگ هم قطر و ضخامت خود تعویض گردد.

محل دیگری که اورینگ در داخل آن قرار گرفته در داخل هد بخش جلویی آن است که در برخی توربین ها جایگاه اورینگ جلویی در داخل هد و در برخی توربین ها جایگاه اورینگ جلویی بر روی کاور فلزی روی بلبرینگ جلویی است. با همان روش قبلی (خارج کردن و تست کردن در صورت خشک بودن) اورینگ را تست کرده و در صورت لزوم تعویض گردد.

قابل ذکر است که در برخی برند ها مانند w&h و bienair اندازه و محل قرار گیری اورینگ ها متفاوت بوده که می بایست اندازه اورینگ های تعویضی مطابق با اندازه اصلی اورینگ ها باشد در غیر این صورت بالانس کاتریج به هم خورده و دستگاه ایده آل کار نخواهد کرد.

در صورت نیاز به مشاوره در ارتباط با خرید توربین دندانپزشکی و یا تعمیرات توربین می توانید از طریق 7شتیبانی وب سایت با مجموعه توربین باز در ارتباط باشید. قابل ذکر است که توربین باز با فعالیت تخصصی در زمینه تعمیرات ایسنترومنت های دندانپزشکی (آنگل، توربین و ایرموتور) سعی کرده تا بهترین خدمات را در این زمینه در اختیار دندانپزشکان گران قدر قرار دهد. ارائه برگه تعمیرات، استفاده از قطعات با کیفیت و با توجه به انتخاب هزینه دندامپزشک، تست و بررسی توربین ها و مشاوره خرید اینسترومنت ها از مجموعه خدمات توربین باز می باشد.

خرید اورینگ توربین دندانپزشکی

خرید اورینگ توربین دندانپزشکی